Usługi z zakresu dezynsekcji drewna

Oferujemy profesjonalne usługi dezynsekcji drewna w warunkach tlenowych i beztlenowych. Specjalizujemy się w zabezpieczaniu przed szkodnikami drewna kościołów, muzeów i galerii dzieł sztuki.

Dezynsekcja drewna i metoda VELOXY

Metoda VELOXY jest to nowoczesna, włoska technologia zwalczania szkodników drewna. Obiekt poddawany zabiegowy umieszczany jest w szczelnie owiniętym folią układzie, z którego odpompowywany jest tlen a wtłaczany oczyszczony atmosferyczny azot. Nasi specjaliści posługują się urządzaniem VELOXY skonstruowanym przez włoską firmę RGI bioSteryl Tech - Italy. Opracowane w naszej firmie metody i procedury pozwalają na bardzo skuteczne stosowanie tej technologii. VELOXY jest zarejestrowanym znakiem towarowym, którego właścicielem jest RGI bioSteryl Tech - Italy.

W efekcie w układzie uzyskiwane jest bardzo niskie stężenie tlenu, a w wyniku inkubacji w takiej atmosferze giną wrażliwe na tlen szkodniki drewna. Technologia ta nadaje się doskonale do dezynsekcji dzieł sztuki, obrazów, obiektów muzealnych i archiwalnych, obiektów sakralnych oraz książek.

Dezynsekcja drewna - metoda termiczna

W przypadku drewnianych palet i europalet stosowane są metody dezynsekcji termicznej. Wszystkie formy rozwojowe szkodników drewna giną pod wpływem inkubacji w podwyższonej temperaturze w specjalnie przygotowanych do tego celu komorach. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla obiektów poddawanych zabiegom i gwarantuje usunięcie szkodliwych owadów z drewna.

Ponadto jest to metoda bezpieczna dla ludzi, niemająca negatywnego wpływu na produkty. Po zabiegu palety, skrzynie są gotowe do użycia i mogą być eksportowane.

Dezynsekcja klasyczna

Duże obiekty takie jak kościoły, młyny, silosy, magazyny są fumigowane klasyczną metodą chemiczną - za pomocą fosforowodoru.

Wszelkie niezbędne certyfikacje i kwalifikacje oraz duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu zabiegów pozwala nam na ich przeprowadzenie w pełni bezpiecznie dla ludzi, zwierząt i fumigowanych obiektów z zachowaniem pełnej skuteczności zabiegu. Zaufały nam właściciele dużych młynów, silosów, magazynów, zarządcy dużych kościołów i archidiecezji. Nasze ponad 20-letnie doświadczenie daje Państwu gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa zabiegu fumigacji.